Олександрійський виконком системно дискримінує журналістів за політичними ознаками
Виконавчий комітет Олександрійської міської ради не ухвалив рішення «Про розгляд звернення комунального підприємства «Редакція Олександрійської районної газети «Сільський вісник» з дискримінаційних політичних мотивів. Саме так, імовірно, можна оцінити дії міської влади, яка 8 лютого вирішила не погоджувати редакції районного видання місце розташування земельної ділянки по вулиці Шевченка, 100 у постійне користування.
Відповідно до законодавства, земельна ділянка для комунального підприємства може надаватись саме у постійне користування. Підприємство розробило земельну документацію.
Голосування за проект, який вже одного разу виконавчий комітет не ухвалив, відбувалось двічі. Перший раз за проект проголосувало 8 членів виконкому, а наступного разу ще менше – 5. За надання погодження проголосував Олександрійський міський голова та декілька членів виконкому.
Проти проголосувала «давиденківська партія» – група членів виконкому, яка підтримує першого заступника міського голови Людмили Давиденко та висунута була нею на керівні посади.
Під час ухвалення рішення відбувся цікавий діалог членів виконкому:
Л. Давиденко, перший заступник міського голови: «Нє-нє-нє. «Сільський вісник»? Нє! Того що там не «Сільський вісник», а там Куруп (імовірно, мова йде про голову Олександрійської районної державної адміністрації Богдана Курупа).
С. Цапюк, Олександрійський міський голова: Голосуємо.
В. Чеботарьов, керуючий справами виконкому: (підводить підсумки голосування) – 8 голосів. Рішення не прийняте.
Л. Давиденко: Не прийняте рішення. Шо ви там – не прийняте! Ну нічого, він казав, що він – майбутнє держави нашої…
С. Цапюк: У него офис там или что?..
Л. Давиденко: Ну так хай стане чесним, прозорим. Ну, хай розкаже…»
Це не перший випадок використання владних ресурсів для тиску на районне видання та журналістів в Олександрії.
Напередодні про тиск заявив
член Національної спілки журналістів Р. Гаврилов.
Виконком не ухвалив рішення про погодження місця розташування земельної ділянки для редакції 3 серпня 2017 року. Тоді теж говорили про політичні мотиви неухвалення рішення.
Нагадаємо, в Україні діє закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», відповідно до якого дискримінація – це ситуація, за якої особа та/або група осіб зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними. Форми дискримінації з боку органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб забороняються. Закон передбачає можливість звернення до омбудсмена із скаргою щодо порушення прав. Також може бути стягнута компенсація за порушення норм антидискримінаційного законодавства.
Фото: скріншот трансляції виконкому / Олександрійська міська рада

Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]

В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]

Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар